Miniaturowe karty, ogromne pojemności

Tegoroczne targi Computex zaowocowały pojawieniem się zapowiedzi miniaturowych wersji kart pamięci RS-MMC oraz MiniSD o zwiększonej pojemności.

Miniaturowe karty, ogromne pojemności
Na Computeksie swoją ofertę zaprezentowało kilku producentów kart pamięci, w tym również firma ATP Electronics. Jej przedstawiciele zapowiedzieli na lipiec rozpoczęcie masowej produkcji kart pamięci RS-MMC (Reduced Size MultiMediaCard) oraz MiniSD (Mini Secure Digital) o pojemności 256 i 512 MB. Spodziewany koszt kart o pojemności 256 MB to około 200 – 250 USD. Ceny nośnika o większej pojemności na razie nie ustalono.

Również Kingmax Semiconductor zaprezentował na targach Computex 2004 prototypowe modele kart obu formatów o pojemności 512 MB. W zeszłym miesiącu ruszyła już produkcja kart dwukrotnie mniejszej pojemności – 256 MB.

Zminiaturyzowane wersje obu formatów znajdą zapewne zastosowanie w telefonach komórkowych. Samsung, Nokia oraz Siemens w swoich telefonach przeznaczonych na rynek europejski już korzystają lub w najbliższej przyszłości zamierzają wykorzystać karty pamięci RS-MMC oraz MiniSD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200