Migawki z drukarek

Targi zdominowały oferty producentów sprzętu. Firmy skoncentrowały ofertę na nowych modelach drukarek.

Targi zdominowały oferty producentów sprzętu. Firmy skoncentrowały ofertę na nowych modelach drukarek.

Choć podczas tegorocznych targów Hewlett-Packard zrezygnował z tradycyjnej promocji drukarek i skanerów, to jednak dystrybutorzy tej firmy prezentowali najnowszy, dopiero wprowadzany do sprzedaży, model LaserJet o wysokiej rozdzielczości, tj. 1200 dpi. Większą aktywność wykazali konkurenci HP - Canon, ForEver (Epson) i Lexmark.

Nowa atramentówka

ForEver tradycyjnie zaprezentował serię drukarek Epsona. Wśród wielu prezentowanych modeli drukarek atramentowych można było zauważyć nowe urządzenie - Stylus 900, którego oficjalna premiera odbędzie się dopiero za dwa miesiące na targach CeBIT '99. Jest to drukarka o rozdzielczości 1440 x 720 dpi, która ma drukować z szybkością 12 str./min, także w kolorze.

Canon zaprezentował modele drukarek atramentowych: BJC 4400 i BJC 6000. Jednocześnie na stoisku firmy można było zobaczyć drukarkę laserową LBP 660. Dotąd Canon Polska koncentrował się wyłącznie na sprzedaży urządzeń atramentowych. Obecnie firma zastanawia się nad podjęciem konkurencji również na rynku drukarek laserowych, których sprzedaż utrzymywała się na bardzo niskim poziomie.

Laserowa konkurencja

Na polskim rynku przybywa producentów oferujących kolorowe drukarki laserowe. Do tej pory tego typu sprzęt sprzedawali głównie Tektronix i Hewlett-Packard. Urządzenia takie zamierza oferować w Polsce również Epson, który rozpoczął niedawno produkcję pierwszego modelu drukarki - EPL C8000 (prezentowanej na targach). Ma ona rozdzielczość 600 dpi i drukuje na papierze formatu A3 z szybkością nominalną 4 str./min (16 str./min w trybie mono). Kolorowe drukarki laserowe zamierza wprowadzić również Panasonic.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200