Mieszkańcy Warszawy i Poznania mogą już korzystać z tej innowacyjnej technologii biometrycznej

Osoby robiące zakupy w oby tych miastach mogą od 5-go listopada płacić za towar nie korzystając z gotówki ani żadnej plastikowej karty. Wystarczy, że spojrzą prosto w obiektyw skierowanej na ich twarz kamery.

Grafika: moreandlouder

Jest to możliwe za sprawą terminali eyePOS 2.0, które zostały zainstalowane salonach Komputronik w centrum handlowym Arkadia w Warszawie oraz w Poznaniu w centrum Posnania. PayEye uruchomiło tym samym możliwość zamówienia innowacyjnego i jedynego na świecie terminala eyePOS partnerom z całej Polski.

Komputronik jako pierwsza sieć w Polsce i na świecie wprowadził płatność spojrzeniem już wcześniej, bo w połowie października w swoim wrocławskim salonie. Pilotaż okazał się wielkim sukcesem, ponieważ od 5 listopada z usługi PayEye mogą skorzystać klienci firmy w jej warszawskim i poznańskim salonie.

Zobacz również:

  • AWS stawia na rozwiązania wykorzystujące język naturalny
  • Tym rozwiązaniem 1Password sygnalizuje, że chce odejść od haseł

Cieszę się, że zaledwie po dwóch tygodniach od pierwszego wdrożenia nasz partner zdecydował się na instalację eyePOS-ów w swoich kolejnych salonach. Płatność spojrzeniem po raz pierwszy pojawi się w Warszawie oraz Poznaniu. Ta ekspansja daje nam możliwości dotarcia do nowych klientów, a także do bliższego zaprezentowania naszej usługi niezwykle interesującym rynkom. Jestem pewien, że wielu mieszkańców Warszawy i Poznania, równie szybko jak wrocławianie, przekona się do płatności spojrzeniem”, mówi Daniel Jarząb, prezes zarządu PayEye.

I dodaje, „Myślę, że rozszerzenie zakresu naszego działania będzie też impulsem dla innych firm do skorzystania z tej formy płatności. Marki muszą podążać za światowymi trendami, a my je kreujemy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu za pośrednictwem formularza w strefie biznesu na naszej stronie i wdrożenia płatności spojrzeniem w swoich firmach”.

PayEye to technologia pozwalająca na nowoczesne płatności biometryczne. Wraz z nową aplikacją oraz udoskonalonym terminalem eyePOS 2.0, umożliwia realizację transakcji płatniczych z wykorzystaniem fuzji biometrii oka i twarzy. Realizacja płatności jest bardzo prosta. Wystarczy pobrać dedykowaną, darmową aplikację, założyć konto, zrobić selfie i podpiąć swoją kartę płatniczą. Dzięki temu idąc na zakupy nie ma potrzeby wyjmowania gotówki, telefonu lub portfela. Płatność zrealizujemy spojrzeniem.

Technologia PayEye zapewnia obecnie najbezpieczniejszą formę realizowania płatności na świecie. Terminal eyePOS jest zabezpieczony przed każdą formą wycieku danych. Dane przekazywane są jedynie w ramach zamkniętej infrastruktury poprzez szyfrowane połączenie. Do realizacji płatności wykorzystywane są tokeny, czyli zaszyfrowana postać karty płatniczej. Generowaniem tokenów oraz zapewnieniem bezpieczeństwa transakcji zajmuje się ITCARD - polski lider w przetwarzaniu transakcji bankomatowych oraz elektronicznych transakcji płatniczych dla banków i instytucji finansowych.

Źródło: moreandlouder

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200