Międzynarodowa SCALA również w Polsce

Warszawa (CW PL). SCALA Polska poinformowała o wprowadzeniu na rynek swojego programu finansowo-rachunkowego SCALA for Windows.

Warszawa (CW PL). SCALA Polska poinformowała o wprowadzeniu na rynek swojego programu finansowo-rachunkowego SCALA for Windows.

Główną cechą prezentowanego systemu jest jego pełna integracja z zasadami obowiązującymi w kraju, w którym jest sprzedawany. W wypadku pakietów F-K jest to nie tylko kwestia języka, ale również przepisów finansowych danego państwa. Opracowane w lokalnych oddziałach specyficzne elementy, są wbudowane do systemu i dostęp do nich jest automatyczny. Bardzo praktycznie rozwiązany jest problem języków narodowych. Otóż na różnych terminalach można mieć odmienne wersje językowe poleceń, menu i pomocy, korzystając z tych samych zbiorów danych. Pakiet ten będzie szczególnie przydatny w firmach, które mają międzynarodowy zarząd lub współpracują z zagranicą. Obecnie jest 30 wersji językowych pakietu.

SCALA for Windows składa się z 18 zintegrowanych modułów obejmujących wszystkie aspekty gospodarki finansowej i zarządzania przedsiębiorstwem. Wersja dla Windows jest w pełni zgodna z poprzednią wersją dosowską. Co więcej, tak jak w wypadku języków narodowych wybór wersji dla DOS lub Windows jest tylko kwestią odpowiedniego uruchomienia programu.

Dodatkowymi elementami programu SCALA są narzędzia typowe dla Windows, jak również możliwość wymiany danych z arkuszami Lotus 1-2-3 i Excel. Estetyczne raporty przygotowane za pomocą tego programu przypominają dokumenty tworzone przez dobry edytor.

Polska wersja pakietu jest oferowana przez firmę SCALA Polska, Warszawa, tel. 31 60 50.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200