Microsoft znowu w sądzie

Amerykański potentat telekomunikacyjny, AT&T, oskarżył Microsoft o naruszenie praw patentowych związanych z technologiami zapisywania i przetwarzania głosu.

Microsoft znowu trafi przed oblicze Temidy. Tym razem za sprawą oskarżenia o naruszenie praw patentowych, które przeciwko koncernowi z Redmont wniosła firma AT&T. Telekomunikacyjny gigant oskarża Microsoft o wykorzystywanie opatentowanej wcześniej przez AT&T technologii zapisywania i przetwarzania głosu. Według przedstawicieli firmy, oprogramowanie TrueSpeech (będące częścią systemów Windows 95, Windows 2000 oraz Windows Millennium Edition) zawierają elementy technologii zastrzeżonej przez AT&T już w roku 1984.

To nie wszystko: prawnicy koncernu telekomunikacyjnego twierdzą również, że ta sama zastrzeżona technologia została wykorzystana przez Microsoft w oprogramowaniu NetMeeting. Zastrzeżone 17 lat temu przez AT&T rozwiązanie umożliwia zminimalizowanie objętości plików dźwiękowych - a co za tym idzie, szybsze przesyłanie ich w sieci.

Zobacz również:

  • Data storytelling jako kluczowa umiejętność w podejmowaniu decyzji opartych na danych
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Microsoft jak dotąd nie skomentował oskarżeń.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200