Microsoft zniesie ograniczenie dotyczące liczby urządzeń mogących obsługiwać pakiet Office 365

Mamy dobrą wiadomość dla użytkowników pakietu Office 365 (chodzi o wersje Office 365 Home i Personal). Microsoft zamierza znieść limit urządzeń, na których użytkownicy - chodzi o subskrypcje konsumenckie - mogą instalować pakiet Office 365. Zwiększy też liczbę użytkowników mogących korzystać z usług tego pakietu, jeśli został on zakupiony w ramach pojedynczego planu Office 365 Home.

Informację taką umieścił dzisiaj na swoim blogu Jared Spataro (dyrektor wykonawczy Microsoftu stojący na czele oddziału Office and Windows). Pojawił się tam wpis o następującej treści, "Od 2-go października tego roku subskrybenci będą mogli instalować pakiet Office na nieograniczonej liczbie urządzeń".

Zgodnie z obowiązującą obecnie regułą, po wykupieniu subskrypcji na używanie pakietu Office 365 Home, użytkownik może instalować wszystkie aplikacje wchodzące w jego skład - a więc Word, Outlook, Excel i pozostałe - tylko na 10 urządzeniach. Wykupienie licencji na używanie pakietu Office 365 Personal (chodzi o roczny plan) pozwala użytkownikowi na zainstalowanie go tylko na dwóch urządzeniach.

Zobacz również:

  • Niebezpieczeństwo czycha na użytkowników poczty Gmail
  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Z pakietu Microsoft 365 (dawniej Office) zniknie funkcja Transfer Files

Jeśli tylko Microsoft spełni te obietnice, wymienione powyżej ograniczenia dotyczące liczby urządzeń znikną za niewiele ponad miesiąc. Pozostanie wtedy tylko jedno ograniczenie. Każdy użytkownik będzie się mógł logować jednocześnie się na swoje konto na maksymalnie pięciu urządzeniach.

W przypadku pakietu Office 365 Home zmieni się też reguła pięciu użytkowników. Od 2-go października będzie to mogło być sześciu użytkowników. A ponieważ każdy użytkownik otrzymuje w ramach tego planu 1 TB przestrzeni dyskowej OneDrive, całkowita przestrzeń dyskowa przydzielona na pojedynczą subskrypcję pakietu Office 365 Home wzrośnie do 6 TB.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200