Microsoft zmienia sposób modyfikowania systemu Windows 11

Korporacja postanowiła zmienić strategię dotyczącą sposobu aktualizowania systemu Windows 11, rozdzielając teraz testowe kompilacje tego systemu na dwa oddzielne deweloperskie kanały: Dev i Beta. Tak więc nowe funkcjonalności dodawane do tego systemu będą się obecnie pojawiać tylko w jednym z tych kanałów.

Grafika: Microsoft

I tak kompilacja 25115 systemu Windows 11 pojawiła się wczoraj tylko w kanale Dev, podczas gdy w tym samym czasie kompilacja 22621 została umieszczona w kanale Beta. Kompilacje umieszczane w kanale Dev nie są przeznaczone dla komputerów z procesorami ARM64. Dla przypomnienia – w przeciwieństwie do kanału Dev, w kanale Beta pojawiają się zawsze bardziej stabilne o dogłębnie już przetestowane wersje systemu Windows 11.

Warto przy tym pamiętać o tym, że poprawki pojawiające się w kanale Dev bardzo często nie przechodzą do kanału Beta, gdyż nie spełniają pokładanych w nim nadziei czy po prostu zawierają zbyt wiele błędów.

Zobacz również:

  • Pierwsza aktualizacja dla Galaxy S24 - poprawiono ekran i aparat
  • Certyfikacja Intel Evo w biznesie - jakie są jej korzyści?
  • Microsoft zaprezentuje najnowsze osiągnięcia AI na konferencji Nvidia GTC

Umieszczona w kanale Dev kompilacja 25115 zawiera – nie liczącą drobnych poprawek - tylko jedną nową funkcję. Nosi ona nazwę Suggested Actions i jak sama nazwa na to wskazuje podpowiada użytkownikom, jak realizując określone zadanie powinni dalej postępować. I tak np. jeśli użytkownik skopiują numer telefonu, otrzyma monit sugerujący, czy nie powinien w tym momencie połączyć się od razu z tym numerem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200