Microsoft zmienia nazwę platformy Lync na Skype for Business

Jak wiadomo, usługa Lync (rozwiązanie UC; Unified Communication; zunifikowana komunikacja) jest jednym ze składników pakietu Microsoft Office oferowanego klientom korporacyjnym. Firma zapowiada, że wraz z wprowadzeniem do platformy Lync szeregu usprawnień (co ma nastąpić w pierwszej połowie 2015 r.), zmieni jej nazwę na Skype for Business.

Microsoft nada nowej platformie taką nazwę (Skype for Business) nie bez powodu, gdyż zostanie ona wyposażona w interfejs pracujący podobnie jak konsumencka wersja oprogramowania Skype. Oprogramowania, w posiadanie którego Microsoft wszedł w 2011 roku wraz z przejęciem firmy Skype za kwotę 8,5 mld USD.

Ale nowy interfejs do oczywiście nie jedyna nowość, jaką Microsoft wprowadzi do swojej nowej platformy UC. Będzie to również ulepszony serwer wyposażony w najnowszy kodek H.264, dzięki któremu dane audio/wideo będzie można efektywnie przesyłać również przez wolniejsze połączenia komputerowe. Microsoft wprowadzi do aplikacji Skype for Business lepsze mechanizmy ochrony oraz szereg nowych opcji (takich jak ciągłe monitorowanie rozmowy czy jej szybsze odzyskiwanie w przypadku awarii połączenia), których platforma Lync nie oferowała.

Zobacz również:

  • Były programista Microsoftu: wydajność Windows 11 jest "komicznie zła" nawet na potężnym PC

Ważne jest też to, że aplikacja Skype for Business będzie się mogła komunikować z produktami UC oferowanymi przez Cisco (w tym z rozwiązaniami opracowanymi przez Tandberg – firmę, którą Cisco kupił na początku 2010 r.).

Dla użytkowników ważne jest też to, że przechodząc na nową platformę Skype for Business będą mogli wybrać od razu na nowy interfejs typu Skype, albo pozostać przy starym, dołączanym do aplikacji Lync. Ta ostatnia opcja została opracowana z myślą o użytkownikach, którzy przez lata używali oprogramowania Lync i przejście z dnia na dzień na nowy interfejs może im sprawić trochę kłopotów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200