Microsoft zmienia kluczowy zespół zajmujący się Androidem

Microsoft zdecydował się na restrukturyzację działu odpowiedzialnego za rozwój i wdrożenie Androida.

Panos Panay - dyrektor do spraw produktów firmy Microsoft poinformował swoich współpracowników o restrukturyzacji zespołów zajmujących się systemem operacyjnym Android. Chodzi o pracowników zajmujących się rozwojem systemu operacyjnego na urządzeniach Surface Duo, klawiaturą SwiftKey, aplikacja Phone Link, Launcherem Microsoft Launcher oraz kilkoma innymi produktami.

Microsoft Surface Duo
Źródło: microsoft.com

Microsoft Surface Duo

Źródło: microsoft.com

Nowa wewnętrzna dywizja zajmująca się produktami powiązanymi z Androidem nosić będzie nazwę Android Microsoft Platform and Experiences.

Zobacz również:

  • Microsoft wprowadza zmiany w aplikacjach domyślnych w Windows 11
  • Nowe zagrożenie wymierzone w użytkowników komunikatorów WhatsApp i Telegram
  • Do trzech razy sztuka - czas na kolejnego Surface Duo

W oświadczeniu prasowym dla portalu Windows Central pracownicy Microsoftu przekazali:

Jak każda firma, regularnie oceniamy naszą działalność. Niedawno dokonaliśmy zmian organizacyjnych, aby przyspieszyć nasze działania i lepiej służyć naszym klientom i partnerom.

Microsoft zamierza mocniej angażować się w rozwój Android. Zmiany mają spowodować między innymi szybsze udostępnianie aktualizacji oprogramowania dla urządzeń z rodziny Surface Duo. Dla przypomnienia pierwsza generacja Surface Duo otrzymała aktualizację do Androida 11 dopiero na początku 2022 roku. W tym okresie czasu większość smartfonów otrzymała już aktualizację do Androida 12.

Gigant z Redmond nie posiada własnego systemu operacyjnego na urządzenia mobilne. Po próbach z Windows Mobile, Windows Phone oraz Windows 10 for Phone zdecydowano się na skorzystanie z Androida od Google. Dla Microsoftu Android ma być rozszerzeniem Windowsa na urządzeniach mobilnych. W przyszłości planowana jest integracja znana z ekosystemu Apple.

Pierwsze efekty restrukturyzacji możliwe, że będziemy mogli zobaczyć jeszcze w tym roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200