Microsoft zmienia datę wygaśnięcia wsparcia technicznego oprogramowania Exchange Server 2010

Korporacja opublikowała dzisiaj dokument w którym informuje, że zdecydowała się wydłużyć wsparcie techniczne zainstalowanego w lokalnych centrach danych oprogramowania Exchange Server 2010 o dodatkowe dziewięć miesięcy.

W dokumencie, który na swoim blogu opublikował Greg Taylor (dyrektor odpowiedzialny za marketing oprogramowania Exchange) można przeczytać, „Po przeanalizowaniu stanu wdrożenia dużej liczby klientów korzystających z oprogramowania Exchange zdecydowaliśmy, że wsparcie techniczne tego produktu wygaśnie nie 14-go stycznia 2020 roku, ale 13-go października tego samego”.

Premiera oprogramowania Exchange Server 2010 miała miejsce wiele lat temu, bo w listopadzie 2009 roku. Pierwotnie wsparcie techniczne tego produktu miało się zakończyć w tym samym momencie, w którym Microsoft przestanie obsługiwać system operacyjny Windows 7. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w dokumencie zatytułowanym „Exchange 2010 end of support roadmap”, który znajduje się tutaj.

Zobacz również:

  • Osoby poszukujące pracy sięgają coraz częściej po technologię deepfake
  • Ważna informacja dla użytkowników systemu Windows 8.1
  • Google uruchomiło zbieranie datków na ukrainę w Sklepie Play
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200