Microsoft żegna się z marką IE i szuka nazwy dla nowej przeglądarki

Microsoft potwierdził, że nowa domyślna przeglądarka towarzysząca systemowi operacyjnemu Windows 10 będzie nosić inną nazwę niż Internet Explorer, ale na razie nie wiadomo jaką.

Wszystko wskazuje na to, że będzie to przeglądarka opracowana w ramach inicjatywy Project Spartan, ale oficjalna nazwa nie została jeszcze ustalona.

Firma zapowiada, że do systemu Windows 10 będzie też dołączana przeglądarka Internet Explorer, gdyż z oprogramowania tego korzysta dalej wielu użytkowników, których niemała część nie będzie, w ocenie Mirosoftu, zainteresowana nową przeglądarką. Użytkownicy ci to najczęściej firmy, które nadal będą mogły korzystać z IE.

Zobacz również:

  • Edytor VS Code doczekał się wersji webowej
  • Co z aplikacjami Android na Windows 11? Szczegóły
  • Google Search nie obsłuży już IE 11

Dobrze poinformowane źródła podają, że Microsoft poda nazwę swojej nowej przeglądarki najwcześniej w maju tego roku, być może w Chicago na konferencji Microsoft Ignite. Panuje też przekonanie, że w nazwie przeglądarki znajdzie się słowo Microsoft i może ona nosić taką nazwę, jak na przykład Microsoft A. Tak czy inaczej wiele wskazuje na to, że firma postanowiła, po dwudziestu latach, pożegnać się na dobre z marką IE i zacząć promować nowy znak firmowy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200