Microsoft żegna się na dobre z Visual Studio 2013

Korporacja z Redmond zapowiedziała, że za dwa miesiące przestanie wspierać technicznie środowisko IDE Visual Studio 2013. Jednocześnie namawia użytkowników tego środowiska do przechodzenia na jego nowszą wersję, czyli na oprogramowanie Visual Studio 2022.

W poście opublikowanym wczoraj na swoim blogu Microsoft poinformował, że rozszerzone wsparcie dla programu Visual Studio 2013 zakończy się 9 kwietnia. Po tej dacie edycje programu Visual Studio 2013 oraz powiązane z nim produkty i komponenty nie będą już otrzymywać poprawek zabezpieczeń, jak również żadnych innych aktualizacji. Należy przypomnieć, że podstawowe wsparcie dla programu Visual Studio 2013 zakończyło się w kwietniu 2019 r.

W przypadku rozszerzonego wsparcia firma Microsoft udostępnia jedynie poprawki rozwiązujące problemy związane z bezpieczeństwem. Microsoft ogłosił również, że 9 kwietnia program Visual Studio 2019 przejdzie z podstawowego wsparcia na rozszerzone. Firma podała kilka innych kluczowych dat dotyczących wsparcia jej produktów. I tak program Visual Studio 2015 będzie objęty rozszerzonym wsparciem do 14 października 2025 roku, a program Visual Studio 2017 jest objęty rozszerzoną pomocą techniczną do 13 kwietnia 2027 r. Natomiast kanał podglądu programu Visual Studio 2019 nie otrzymuje już żadnych aktualizacji.

Zobacz również:

  • Snowflake - nowy szef, nowe usługi
  • Microsoft zaprezentuje najnowsze osiągnięcia AI na konferencji Nvidia GTC

Firma Microsoft zaleca, aby użytkownicy migrowali do kanału wydania programu Visual Studio 2019 (wersja 16.11) lub programu Visual Studio 2022 Preview, aby zachować bezpieczeństwo i otrzymywać aktualizacje funkcji. Microsoft określił środowisko Visual Studio 2022 jako „najbardziej produktywne IDE w historii” i rekomenduje je wszystkim swoim klientom.

Aktualnie dostępne są trzy kanały programu Visual Studio 2022: Preview (w którym można zapoznać się z nowymi funkcjami w celu uzyskania wcześniejszych porad); Current (który zapewnia nowe funkcje, gdy są gotowe do powszechnego użycia; oraz Long-Term Servicing (czyli wsparcie długoterminowe, które zapewnia zespołom programistycznym kontrolę nad wdrażaniem nowych wersji funkcji).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200