Microsoft zatrudni 7 tys. osób

Koncern zapowiedział, że w bieżącym roku obrachunkowym 2005 zamierza zatrudnić 7 tys. pracowników na nowych stanowiskach lub na wakujących etatach. Plany zakładają także zwiększenie wydatków na badania i rozwój produktów. Około 3 tys. zostanie zatrudnionych w ośrodku Puget Sound, gdzie pracuje niemal połowa personelu MS. Pozostałe trzy tysiące znajdą pracę w oddziałach producenta na całym świecie.

Microsoft zatrudni 7 tys. osób

Microsoft: zatrudnienie w 2003-2004 (lata obrachunkowe)

W minionym roku obrachunkowym MS również zatrudnił ok. 7 tys. osób - utworzył ponad 2 tys. nowych miejsc pracy oraz zatrudnił blisko 5 tys. osób na wakujących etatach. Pierwotnie, plany na miniony rok rozliczeniowy zakładały zwiększenie personelu o 5 tys. pracowników. Kwota na badania i rozwój produktów w 2005 r. rozliczeniowym zostanie zwiększona o 200 mln do 4,8 mld USD.

Jutro (27 lipca) przed Europejskim Sądem Piewszej Instancji rozpocznie się robocze spotkanie stron w sprawie zawieszenia sankcji nałożonych na Microsoft przez Komisję Europejską. Proces rozpocznie się prawdopodobnie we wrześniu.

W zakończonym 30 czerwca IV kw. obrachunkowym przychody Microsoftu wyniosły 9,29 mld USD i były o 15 proc. wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Koncern zarobił na czysto 2,69 mld USD, wobec 1,48 mld USD rok wcześniej. Przychody Microsoftu za 12 miesięcy wyniosły 36,84 mld USD. (32,19 mld USD rok wcześniej), a roczny zysk sięgnął 8,2 mld USD (7,9 mld USD). Wcześniej informowaliśmy także o planowanej przez Microsoft olbrzymiej dywidendzie rzędu 75 mld USD.

Zobacz również:

  • Samsung będzie kolejną zagraniczną firmą, która skorzysta z funduszu CHIPS and Science Act
  • Cyberprzestępcy wykorzystują popularność ChatGPT

Microsoft, prowadząc jak na razie wstępne rozmowy, szuka także kupców na internetowy magazyn Slate, w który zainwestował w 1996 r. Slate wchodzi w skład MSN, które w minionym roku obrachunkowym wygenerowało 121 mln USD zysku operacyjnego po raz pierwszy od początku istnienia.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200