Microsoft zarzuca firmie Kyocera, że stosuje w swoich telefonach opatentowane przez niego technologie

Microsoft złożył do amerykańskiego sądu w Seattle pozew, aby ten zakazał sprzedaży w USA telefonów komórkowych linii DuraForce, Hydro i Brigadier, których producentem jest Kyocera. Powód – Microsoft twierdzi, że Kyocera stosuje w nich siedem opatentowanych przez niego rozwiązań.

Są to wszystko telefony pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Microsoft już wcześniej twierdził, że system Android bazuje w pewnych obszarach na opatentowanych przez niego technologiach i oferował producentom mobilnych urządzeń pracujących pod kontrolą tego oprogramowanie, aby te zawierały z nim stosowne umowy licencyjne. Niektóre firmy – w tym Samsung, HTC, ZTE i LG podpisały takie umowy. Kyocera tego nie zrobiła i stąd pozew Microsoftu.

Gigant z Redmont wymienia w pozwie obszary, w których telefony firmy Kyocera wykorzystują jego opatentowane rozwiązania. Chodzi tu. np. o system zarządzający poborem mocy, przetwarzanie wiadomości tekstowych czy praca telefonu w trybie wielozadaniowości. Kyocera jak dotąd nie ustosunkowała się oficjalnie do stawianych jej przez Microsoft zarzutów.

Zobacz również:


TOP 200