Microsoft zapowiada update systemu Windows Phone, spełniający oczekiwania użytkowników biznesowych

Microsoft zapowiada, że udostępni niedługo nową wersję mobilnego systemu operacyjnego Windows Phone, którą wyposaży w funkcjonalności dedykowane dla użytkowników biznesowych. Będą to głównie rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo danych obsługiwanych przez Windows Phone.

Microsoft zapowiadał już w 2013 roku, że pracuje na nową wersją systemu Windows Phone, która będzie lepiej obsługiwać użytkowników biznesowych. Obecnie prace te są na ukończeniu i firma zapowiada, że update systemu ma się pojawić ma wiosnę tego roku, a najważniejsze nowe opcji bezpieczeństwa, które zostaną włączone do systemu, to S/MIME (Secure/Multipurpose Internet Mail Extensions) i mechanizm włączający automatycznie tryb wirtualnej sieci prywatnej, wtedy gdy użytkownik urządzenia mobilnego będzie próbować uzyskać dostęp do danych biznesowych przechowywanych w systemie informatycznym firmy.

System będzie też wspierać połączenia Wi-Fi używające technologii szyfrowania EAP-TLS (Extensible Authentication Protocol-Transport Layer Security), zmodyfikowane, przystosowane do potrzeb biznesu rozwiązanie MDM (Mobile Device Management) oraz wzmocniony system uwierzytelniania użytkowników..

Zobacz również:

  • Windows 11 24H2 wchodzi do fazy Release Preview. Nowe tła HDR, Sudo, 7z i inne funkcje

Microsoft zapewnia, że wszystkie mobilne urządzenia są od strony technicznej przygotowane na nową wersję systemu. Zwraca też uwagę na fakt, że nowe wersje systemów mobilnych są zazwyczaj instalowane przez operatorów, dlatego nie należy się spodziewać, iż wszyscy użytkownicy urządzeń Windows Phone będą mieli w tym samym czasie dostęp do nowych opcji.

Warto w tym momencie zauważyć, że Windows Phone zajmuje obecnie trzecie miejsce w rankingu najpopularniejszych mobilnych systemów operacyjnych (spychając niedawno na czwarte miejsce system BlackBerry). Jak podaje Gartner, nie jest to jednak duży udział (3,2%) i trudno przypuszczać, aby w najbliższym czasie mógł przesunąć się na drugie miejsce, gdyż zajmujące je system iOS (Apple) może się pochwalić udziałem ok. 15,6%. To zbyt duża różnica, aby mógł ją szybko zniwelować.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200