Microsoft zapowiada poprawki stabilności dla systemu Windows 11

W niedługim czasie pojawi się wiele poprawek i ulepszeń mających wpłyną na stabilność pracy Windowsa 11 w wersji 22H2.

Microsoft udostępnił dla testerów zarejestrowanych w programie Windows Insider nową aktualizację systemu operacyjnego Windows 11, która skupia się na poprawkach błędów oraz zwiększeniu stabilności działania oprogramowania.

Czas na poprawki dla Windows 11 22H2
Źródło: Windows / Unsplash

Czas na poprawki dla Windows 11 22H2

Źródło: Windows / Unsplash

Aktualizacja zmieniającą numer kompilacji systemu operacyjnego na 22000.1757 posiada dosyć długą listę zmian, która skupia się głównie na poprawkach stabilności działania.

Zobacz również:

  • Microsoft wdraża nową wersję Windows 11, która nie wymaga TPM
  • Windows 11 Home vs Pro - czy SMB wystarczy wersja Home?
  • Nowy ransomware wykorzystuje BitLockera do szyfrowania dysku

Programiści Microsoftu popracowali nie tylko nad stabilnością samego systemu operacyjnego. Gignat z Redmond zaktualizował wiele aplikacji dostarczanych z systemem - Notatnik, wyszukiwarkę systemową, obsługę drukarek, aplikację Xbox oraz programy z pakietu biurowego Microsoft 365.

Ostatnimi czasy firma Microsoft skupiła się na dostarczeniu zupełnie nowych funkcji systemu operacyjnego Windows 11 dla użytkowników stabilnych wydań. Z wykorzystaniem ostatnich aktualizacji poprzez Windows Update wprowadzono między innymi obsługę ChatGPT w przeglądarce Edge oraz wyszukiwarce systemowej. Zmodyfikowano również nieco Menu Start zajmując się aktualizacją sekcji Polecane.

Po aktualizacjach rozwojowych nadszedł czas na poprawki jakościowe, które optymalizują pracę systemu operacyjnego Windows 11.

Testowane aktualnie kompilacje systemu operacyjnego Windows 11 maja naprawić wszystkie problemy, które użytkownicy zgłaszają po aktualizacji do Windows 11 22H2 Moment 2. Aktualizacja z nowymi funkcjami została wprowadzona na rynek pod koniec lutego 2023 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200