Microsoft zapowiada nową wersję pakietu Office

Wersja beta Office 10 trafiła już do wybranych klientów firmy. Pełna wersja pakietu ma być gotowa w I połowie 2001 r. Będzie to ostatni produkt tej serii zbudowany w oparciu o dotychczasowy kod źródłowy.

Pierwsze egzemplarze wersji beta nowego pakietu aplikacji biurowych o roboczej nazwie Office 10 - będącego następcą Office 2000 - trafiły już do wybranych klientów firmy. Jego pełna wersja ma być gotowa w I połowie 2001 r. Będzie to ostatni produkt tej serii zbudowany w oparciu o dotychczasowy kod źródłowy.

Wśród nowych funkcji zawartych w Office 10, znajdzie się tzw. Smart Tags, czyli zestaw ikon zapewniających szybki dostęp do podstawowych funkcji i danych, pochodzących zarówno z innych aplikacji pakietu jak i z Internetu. Pakiet ma mieć także wbudowany moduł rozpoznawania mowy, co ma umożliwić tworzenie i edytowanie dokumentów przy zastosowaniu poleceń głosowych.

Poprawione zostało również bezpieczeństwo aplikacji. Wprowadzono system odzyskiwania dokumentów w przypadku wystąpienia awarii aplikacji lub systemu. Użytkownik będzie także otrzymywał automatycznie raporty o błędach w pakiecie, które zgłaszane są do Microsoftu.

Nowa wersja pakietu oferuje również obsługę formatu XML i narzędzia usprawniające pracę w grupach. Z myślą o programistach pakiet wyposażono dodatkowo w narzędzia Visual Basic for Applications 6.3.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200