Microsoft zapowiada możliwość wyciszania powiadomień

Korporacja ogłosiła, że zamierza za kilka tygodni zaktualizować narzędzia wchodzące w skład pakietu Microsoft 365 - użytkownicy będą mogli wyciszać generowane przez nie powiadomienia.

Grafika: Microsoft

Firma zapowiada, że już od przyszłego miesiąca użytkownicy narzędzi Microsoft 365 (w tym Teams) będą mogli wyciszać powiadomienia, tak aby podczas spotkań i wydarzeń nie były wyświetlane.

Microsoft zasygnalizował, że zamierza wprowadzić taką zmianę do wszystkich narzędzi 365 już w listopadzie zeszłego roku. Domagali się tego użytkownicy argumentując, że powiadomienia utrudniają im powadzenie spotkań i możliwość ich wyłączania byłaby ze wszech miar pożądanym rozwiązaniem.

Zobacz również:

Już za kilka tygodni użytkownicy będą mogli to robić wybierając opcję Global Settings (Ustawienia globalne) i wyłączyć powiadomienia, klikając wielokropek widoczny obok zdjęcia profilowego. Warto przypomnieć, że w grudniu zeszłego roku Microsoft wprowadził kilka istotnych poprawek do niektórych aplikacji 365, takich jak możliwość kompleksowego szyfrowania połączeń czy nowa funkcja do wykrywania i aktywowania połączeń alarmowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200