Microsoft zapowiada gorsze wyniki finansowe

Drugi kwartał roku finansowego 2001 producent zakończy przychodami rzędu 6,4-6,5 mld USD, co oznacza ich spadek w stosunku do wcześniejszych szacunków o ok. 6%.

Microsoft dołączył do grona firm informatycznych, zapowiadających niższe niż przewidywano wcześniej wyniki finansowe. W przypadku Microsoftu drugi kwartał roku finansowego 2001 zakończy się przychodami rzędu 6,4-6,5 mld USD, co oznacza ich spadek w stosunku do wcześniejszych szacunków o ok. 6%. Firma zmieniła też prognozę na cały rok i szacuje, że przychody będą o ok. 5% niższe (25,2 mld USD).

Zapowiedzi te pojawiły się prawie równocześnie z komunikatami innych producentów, którzy także zmienili wcześniejsze przewidywania finansowe, zapowiadając spadek przychodów. Według obliczeń Compaqa, firma zakończy IV kw. finansowy wynikami mniejszymi w stosunku do wcześniejszych przewidywań o 10%. Podobne informacje przedstawił także Intel, AMD, 3Com, Gateway oraz Apple Computer.

"Wierzymy, że zarówno nasza sytuacja, jak i innych producentów odzwierciedla globalne osłabienie gospodarki, której powodem były mniejsza sprzedaż komputerów PC, ograniczenie przez przedsiębiorstwa wydatków na informatykę oraz zmniejszenie wydatków na usługi elektroniczne i reklamę" - uzasadnia John Connors, dyrektor ds. finansowych Microsoftu. Dodał on jednak, że jego firma w dalszej perspektywie nie przewiduje załamania się rynku IT i komputerów PC.

***

Motorola przestraszyła rynek

Apple Computer będzie stratna

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200