Microsoft wzmacnia BI

Microsoft poszerza ofertę rozwiązań business intelligence poprzez zakup niewielkiej spółki ActiveViews. Szczegóły finansowe nie zostały ujawnione. MS planuje włączyć rozwiązania przejmowanej firmy do pakietu SQL Server Reporting Services.

Microsoft po raz pierwszy zaprezentował Reporting Services w styczniu br. jako rozszerzenie funkcji SQL Server 2000, aktualnej wersji platformy producenta. Kolejna wersja ujrzy światło dzienne wraz z SQL Server 2005 (Yukon), który trafi na rynek w połowie przyszłego roku. Microsoft nie sprecyzował, czy już do tej wersji trafi kupiona wraz z ActiveViews technologia BI.

Przypomnijmy, miesiąc wcześniej MS przełożył premierę platformy Yukon o półroku, motywując koniecznością przeprowadzenia dodatkowych testów. W związku z przejęciem, ActiveViews anulowało zamiar wydania w połowie roku własnej aplikacji BI - ActiveViews 1.0.

Zobacz również:

  • Yahoo kupiło kolejną platformę informacyjną
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200