Microsoft wydłuża okres wsparcia dla pakietu EMET

Korporacja informuje, że przedłuża wsparcie dla oprogramowania EMET (Enterprise Mitigation Experience Toolkit) do połowy 2018 roku. Do dobra wiadomość dla użytkowników tego narzędzia, gdyż według wcześniejszej zapowiedzi cykl życia tego narzędzia miał dobiec końca z końcem tego roku.

EMET (pakiet zawierający zaawansowane narzędzia rozszerzonego środowiska, które ograniczają ryzyko) wspiera większość dostępnych technik chroniących komputery Windows przed atakami polegającymi na uruchomieniu złośliwego kodu w wyniku błędu w aplikacji. Pakiet dostępny jest od momentu pojawienia się systemu operacyjnego XP SP2, czyli od 2009 roku.

Jednocześnie korporacja z Redmond informuje, że narzędzie to nie będzie dalej rozwijane i dlatego zachęcą usilnie użytkownik komputerów Windows do przechodzenia na system Windows 10, które wspiera dużo skuteczniejsze mechanizmy ochrony komputerów przed zagrożeniami, które wykrywa EMET.

Zobacz również:

  • Platforma Azure ochroni małe i średnie firmy przed atakami DDoS
  • Nowości w Google Meet - aktywne usuwanie tła z kamery

I na koniec uzupełniająca informacja. Informacja dotyczy jedynej wspieranej obecnie wersji tego narzędzia, czyli oprogramowania EMET 5.5x.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200