Microsoft wycofał z oferty adresowanej do OEM system Windows 7 Professional

Microsoft podjął wczoraj bez rozgłosu zapowiadaną od roku decyzję, że począwszy od dnia 1-go listopada tego roku nie będzie sprzedawać oficjalnym producentom komputerów (OEM) licencji na instalowanie w nich systemu operacyjnego Windows 7 Professional. Nie jest to więc zaskoczenie, ale warto ten fakt odnotować. Po siedmiu latach od daty premiery, Windows 7 Professional odchodzi na dobre do lamusa. Korporacja podjęła taką samą w odniesieniu do systemu Windows 8.1.

Producentom komputerów pozostaje teraz tylko jedna ścieżka – mogą w nich instalować system Windows 10. Przypomnijmy - MIcrosoft zapowiadał kilka lat temu, że wycofa z oferty system Windows 7 Professional w październiku 2014 roku, czyli dwa lata po premierze systemu Windows 8.

Ostatecznie firma nie zrealizowała tej zapowiedzi i przedłużyła życie systemowi Windows 7 Professional o dwa lata.

Zobacz również:

  • ChromeOS i biznes - takie połączenie ma coraz więcej sensu
  • UE sprawdzi, czy sztuczna inteligencja Microsoftu nie narusza ustawy DSA

Jest też i dobra wiadomość. System Windows 7 będzie otrzymywał aktualizacje do połowy stycznia 2020 roku, a w przypadku systemu jeszcze dłużej, bo do 10 stycznia 2023 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200