Microsoft wstrzymał czasowo dystrybucję systemów Windows Server 2019 i Windows Server 1809

Po kłopotach związanych z systemem Windows 10 wersja 1809, Microsoft ma podobne problemy z systemami Windows Server 2019 i Windows Server 1809.

Dystrybucja obu produktów została tymczasowo wstrzymana do momentu wyjaśnienia, dlaczego niekiedy zdarza się tak, że próby ich zainstalowania na komputerze przysparzają użytkownikom kłopotów i nieraz kończą się niepowodzeniem. Microsoft wydał oświadczenie w którym czytamy: "Usunęliśmy z naszych serwerów tymczasowo wszystkie obrazy systemów Windows Server 2019 i Windows Server wersja 1809. Jeśli pobrałeś już jeden z tych obrazów nie instaluj go i poczekaj, aż poinformujemy cię, co należy dalej robić. Jednocześnie przepraszamy za wszelkie niedogodności."

System operacyjny Windows Server 2019 jest następcą systemu Windows Server 2016. Jest to oprogramowanie, które użytkownik może instalować lokalnie w swoim centrum danych, oferowane razem z wieczystą licencją.

Zobacz również:

  • Microsoft przeniesie ekspertów AI z Chin do Kanady
  • Microsoft opracował to narzędzie AI z myślą o agencjach rządowych USA
  • Linux Ubuntu działający w czasie rzeczywistym jest już dostępny

Warto w tym momencie przypomnieć, czym różnią się od siebie systemy Windows Server 2019 i Windows Server 1809. Od strony oferowanych przez nie funkcjonalności właściwie niczym. Głównie różnica polega natomiast na tym, w jaki sposób Microsoft udostępnia użytkownikom każdego z tych produktów aktualizacje.

Aktualizacje systemu Windows Server 2019 udostępniane są w ramach rocznego kanału dystrybucji (LTSC; Long Term Servicing Channel), podczas gdy w przypadku systemu Windows Server wersja 1809 jest to półroczny kanał dystrybucji Semi-Annual Channel.

Wsparcie systemu Windows Server 2019 będzie realizowane zgodnie ze standardowym schematem 5 + 5, czyli przez pierwsze piec lat będzie obowiązywać tryb Mainstream, a przez następne pięć lat tryb Extended. Pierwszy tryb wygaśnie w połowie października 2023 roku, a drugi w połowie października 2028 roku. pięcioletnią obsługą ".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200