Microsoft wraca do negocjacji z Yahoo

Przedstawiciele firmy poinformowali o propozycji nowego porozumienia dotyczącego już jednak zakupu tylko fragmentu Yahoo, a nie całej firmy, jak do tej pory.

Firma chciała by w ten sposób rozbudować ofertę usług online i dział zajmujący się reklamą internetową. Przypomnijmy, Microsoft wycofał ofertę zakupu całego Yahoo 3 maja, po tym jak kierownictwo obu firm nie mogło dojść do porozumienia w sprawie ceny, za jaką Microsoft chciał przejąć Yahoo. Wówczas jednak do sprawy włączył się Carl Icahn, inwestor firmy, który chciał doprowadzić do wymiany - przeciwnej przejęciu przez koncern z Redmond - Rady Dyrektorów Yahoo.

Firmy na razie nie chcą omawiać szczegółów przyszłej transakcji, a przedstawiciele Microsoftu zastrzegają, że ostatecznie może do niej nie dojść. Analitycy uważają jednak, że powrót do rozmów z koncernem z Redmond świadczy o tym, że Rada Dyrektorów Yahoo chce uniknąć starcia z Carlem Icahnem podczas najbliższego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy firmy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200