Microsoft wprowadził do usługi Teams szereg ważnych usprawnień

Korporacja zaktualizowała aplikację Teams, wprowadzając do niej szereg nowych opcji, w tym długo oczekiwane i zapowiadane wcześniej rozwiązanie, dzięki któremu użytkownicy mogą obecnie tworzyć specjalne kanały i używać ich do prowadzenia poufnych rozmów wyłącznie z określonymi osobami. Jest to możliwe za sprawą obsługiwanych przez usługę Teams prywatnych kanałów.

Warto przypomnieć, że premiera aplikacji Teams miała miejsce w 2017 roku i już po kilku tygodniach jej użytkownicy zwracali uwagę na fakt, że byli zaskoczenie brakiem opcji umożliwiającej im prowadzenie prywatnych rozmów. Firma wzięła to sobie do serca i zaczęła wkrótce pracować nad takim rozwiązaniem, prezentując jej pierwszą wersję na początku tego roku.

Jak już powiedziano, nowa funkcja pozwala użytkownikom usługi tworzyć kanały, do których dostęp mają tylko określone osoby. Rozwianie takie powitają na pewno z zadowoleniem ci użytkownicy aplikacji, którzy muszą wymieniać z innymi osobami szczególnie ważne i wrażliwe informacje. W ramach każdego zespołu może funkcjonować 30 prywatnych kanałów, a w każdym z nich może się zarejestrować maksymalnie 350 użytkowników.

Zobacz również:

  • Najcenniejsze światowe marki – ranking zdominowały firmy technologiczne
  • Nowe drukarki MFP Sharp - tanie i wydajne drukowanie dla MŚP
  • Reinstalacja systemu Windows - z chmury czy lokalnie?

Do innych ważnych udoskonaleń należy zaliczyć ulepszony mechanizm integrowania się z aplikacją Outlook, nowa opcja pozwalająca pracować jednocześnie z wieloma oknami (multi-window) oraz ulepszony mechanizm zarządzania całą usługą.

Wszystkie nowe funkcjonalności wprowadzone do usługi Teams są szczegółowo opisane tutaj.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200