Microsoft wprowadza zmiany w aplikacjach domyślnych w Windows 11

System operacyjny Windows 11 otrzyma zmodyfikowane ustawienia aplikacji domyślnych. Zmieni się również sposób przypinania aplikacji.

Microsoft przygotowuje się do wprowadzenia zmian w obrębie ustawień aplikacji domyślnych w systemie operacyjnym Windows 11 22H2. Oprogramowanie otrzyma również zaktualizowany mechanizm przypinania aplikacji do Menu Start i paska zadań.

Windows 11 otrzyma zmodyfikowane ustawienia aplikacji domyślnych
Źródło: Sunrise King / Unsplash

Windows 11 otrzyma zmodyfikowane ustawienia aplikacji domyślnych

Źródło: Sunrise King / Unsplash

Firma pochwaliła się właśnie dosyć obszernymi zmianami, które według producenta mają dać użytkownikom wiekszą kontrolę nad zarządzaniem ich komputerami.

Zobacz również:

  • Historia aktualizacji Windowsa 11 - najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Historia aktualizacji Windowsa 10 - najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Qualcomm uważa, że jego układy pokonują Intela w pracy z AI

Microsoft obiecał, że zmiana domyślnych aplikacji do obsługi danych typów plików lub akcji w systemie operacyjnym Windows 11 w końcu będzie łatwiejsza, a producent nie będzie już namawiał do pozostania przy domyślnych aplikacjach proponowanych przez system. Dodatkowo cały proces ma być łatwiejszy do przeprowadzenia, ale na razie brakuje szczegółów, ponieważ Microsoft nie udostępnił jeszcze poglądowych wersji systemu operacyjne Windows 11 z zapowiadanymi zmianami.

Głównym celem zmian jest zapewnienie użytkownikom gwarancji, że żadne zmiany w kwestii domyślnych aplikacji nie będą samodzielnie zmieniane przez oprogramowanie, które zostanie zainstalowane w systemie operacyjnym.

Microsoft wspomina również o zmianach w sposobie przypinania ulubionych aplikacji do Menu Start i paska zadań.

Gigant z Redmond planuje również wprowadzić spójny ekran dla deweloperów, którzy będą mogli wykorzystać go w swoich aplikacjach, aby poinformować użytkownika o możliwości zmiany aplikacji domyślnej na nowo zainstalowany program. Producent zobowiązał się respektować nadchodzące zmiany również w swoich aplikacjach, które są domyślnie preinstalowane wraz z Windowsem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200