Microsoft wprowadza usługę hostingu CRM

W rok po zapowiedzi, firma ma zademonstrować podczas imprezy Worldwide Partner Conference, odbywającej się w Denver, własną ofertę hostingu 'CRM na żądanie'.

Oferta oddziału Businness Solution opiera się na kolejnej wersji aplikacji CRM, o nazwie kodowej Titan, która ma pojawić się w czwartym kwartale br. Jej zasięg ma być początkowo ograniczony tylko Ameryki Północnej, termin dalszego rozszerzenia terytorialnego oferty nie jest jeszcze znany.

Usługa hostingu ma być dostępna w dwóch wersjach: Professional i Enterprise Edition. Edycja Professional ma obejmować wszystkie możliwości oprogramowania Titan w zakresie dostosowywania, sprzedaży i przepływu zadań. Usługa będzie oferowana bez opłat do końca br., po czym ma kosztować 39 USD za użytkownika miesięcznie w roku 2008, a potem 44 USD. Usługa ma być dostępna w październiku br.

Zobacz również:

  • Salesforce otrzyma nowe algorytmy napędzane AI
  • Microsoft prezentuje Viva Sales - inteligentny dodatek do CRM

Edycja Enterprise ma zawierać te same możliwości i pozwoli użytkownikom na kontynuowanie pracy z aplikacją niezależnie od usługi. Z chwilą, gdy użytkownik ponownie zaloguje się do Live CRM, dane na jego laptopie będą automatycznie synchronizowane z bazą danych online. Edycja ta ma pojawić się w kwietniu 2008 r. i będzie kosztować 59 USD miesięcznie za użytkownika.

Live CRM ma być sprzedawana wyłącznie przez partnerów Microsoftu, którzy będą upoważnieni do dostosowywania usługi dla użytkowników. Firma początkowo będzie realizować hosting usługi w swoich korporacyjnych centrach danych. Z końcem roku 2007 również partnerzy będą mogli świadczyć hosting tej usługi.

Microsoft wchodzi do biznesu hostingu CRM osiem lat po debiucie usługi Salesforce.com, która ma dzisiaj ponad 30 tys. użytkowników oraz oferuje szeroką gamę dodatkowych aplikacji. Także Oracle oferuje CRM w formie hostingu, a NetSuite zintegrowany pakiet ERP i aplikacji CRM.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200