Microsoft wkrótce doda ChatGPT do usługi Azure OpenAI

Użytkownicy usługi chmurowej Microsoft Azure w niedalekiej przyszłości otrzymają możliwość korzystania z niezwykle popularnego ChatGPT w ramach Azure OpenAI.

Microsoft od wielu lat stawia na rozwój sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego. Gignat z Redmond posiada własną usługę Microsoft Azure OpenAI dostępną dla użytkowników usług chmurowych.

ChatGPT trafi do Microsoft Azure
Źródło: Kenny Eliason on Unsplash

ChatGPT trafi do Microsoft Azure

Źródło: Kenny Eliason on Unsplash

Z najnowszej infomacji prasowej wynika, że w niedalekiej przyszłości Azure OpenAI zostanie rozbudowane o możliwość korzystania z dobrodziejstw ChatGPT.

Zobacz również:

Usługa Azure OpenAI zadebiutowała po raz pierwszy w listopadzie 2021 roku. Poczaatkowo technologia dostepna była jedynie dla wybranych podmiotów instytucjonalnych. Klienci mający dostęp do Azure OpenAI mogą używać narzędzi do własnych aplikacji w chmurze. Można skorzstać z generatora sztuki Dall-E oraz systemu GPT-3.5. Wkrótce portfolio zostanie rozszerzone o ChatGPT, który według MIcrosoft opisywany jest jako dopracowana wersja GPT-3.5.

Microsoft zainwestował w OpenAI miliard dolarów w 2019 roku. OpenAI to startup Elona Muska, który istnieje na rynku już od klku lat. Popularny stął się jednak dopiero po debiucie narzędzia ChatGPT, które pozostaje jednym z najpopularniejszych haseł w mediach społecznościowych na przestrzeni ostatnich tygodni.

Program korzystając ze sztucznej inteligencji pozwala na zwracanie długich, przemyślanych i spójnych wypowiedzi, które generowane są maszynowo. ChatGPT potrafi pisać kawałki kodu źródłowego w różnych językach programowania. Istnieją już również udokumentowane przepadki wykorzystywania ChatGPT przez studentów - np. w celu pisania prac zaliczeniowych na zadany temat.

Na początku tego miesiąca nowojorskie szkoły publiczne wyłączyły dostęp do ChatGPT na urządzeniach szkolnych i w publicznych sieciach Wi-Fi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200