Microsoft wabi programistów WebOS

Koncern z Redmond postanowił wykorzystać fakt zrezygnowania koncernu HP z walki na rynku smartfonów i tabletów - Microsoft zachęca developerów tworzących do tej pory aplikacje dla systemu WebOS do zainteresowani się Windows Phone 7. Ci, którzy dadzą się skusić, mogą liczyć na darmowe szkolenia, narzędzia developerskie oraz... smartfony z WP7.

O nowym programie zachęcającym do tworzenia oprogramowania na platformę Windows Phone 7, poinformował za pośrednictwem Twittera Brandon Watson, jeden z głównych menedżerów mobilnego działu Microsoftu. "To wiadomość dla wszystkich developerów WebOS: damy wam wszystko, co niezbędne by osiągnąć sukces na WP7 - darmowe telefony, narzędzia programistyczne i szkolenia" - napisał Watson (wpis pojawił się w piątek, dzień po tym jak HP ogłosił, że wycofuje z oferty urządzenia z WebOS).

Watson twierdzi, że jeszcze w dniu opublikowaniu tego komunikatu dostał ponad 500 e-maili od developerów zainteresowanych udziałem w programie. Sam jednak nie udzielał im szerszych informacji - wszystkie szczegółowe pytania przekazywał do pracowników odpowiedzialnych za rozwój ekosystemu aplikacji dla Windows Phone 7.

Zobacz również:

  • Były programista Microsoftu: wydajność Windows 11 jest "komicznie zła" nawet na potężnym PC

Warto zaznaczyć, że wbrew pierwszym, zeszłotygodniowym doniesieniom HP nie zamierza definitywnie rezygnować z rozwijania systemu WebOS (koncern zapowiedział jedynie, że nie będzie wprowadzał na rynek kolejnych urządzeń z tym systemem). Prace nad tym systemem będą kontynuowane - HP prawdopodobnie zamierza licencjonować go producentom sprzętu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200