Microsoft uzupełnia ofertę

Koncern przejmie amerykańską spółkę PlaceWare, specjalizującą się w produkcji internetowych systemów konferencyjnych i aplikacji do pracy grupowej.

Firmy nie ujawniły szczegółów finansowych transakcji, która ma zostać sfinalizowana w I kw. br. PlaceWare stanie się częścią działu aplikacji biurowych Microsoftu. W jego ramach koncern powoła grupę roboczą, która zajmie się rozwojem aplikacji do komunikacji w czasie rzeczywistym i narzędzi pracy grupowej. Technologie opracowane przez PlaceWare znajdą zapewne zastosowanie w przyszłych wersjach takich produktów Microsoftu jak Windows, Power Point czy Exchange.

Microsoft ma już w dorobku konferencyjne oprogramowanie NetMeeting. Rozwiązania nowego partnera firmy są jednak bardziej zaawansowane. Zapewniają także większą skalowalność, umożliwiając równoległą pracę setek, a nawet tysięcy użytkowników. Z oprogramowania firmy PlaceWare korzystają m.in. American Express i Cisco Systems.

Zobacz również:

  • Broadcom coraz bliżej sfinalizowania transakcji przejęcia firmy WMware
  • Jak wymienić używane urządzenia firmowe na zniżkę na nowy sprzęt? Sprawdź, jak działa odkup sprzętu w iMad!
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200