Microsoft ustalił termin ujawnienia strategii związanej z Next Generation Windows Services

NGWS ma pozwolić na zamianę systemu Windows, występującego jako konkretne oprogramowanie, na zestaw usług internetowych. Analitycy nie są jednak pewni, jak strategia związana z tymi usługami wpłynie na inne produkty firmy z Redmond.

Microsoft podał, że 1 czerwca br., podczas konferencji Forum 2000, ujawni strategię związaną z Next Generation Windows Services (NGWS) - nową platformą usług bazującą na Internecie.

Strategia związana NGWS ma pozwolić Microsoftowi na zamianę systemu Windows, występującego w formie konkretnego oprogramowania, na zestaw usług internetowych. Jednak eksperci nie są zgodni, do jakich zastosowań może być ona wykorzystywana i w jakim stopniu wpłynie na inne produkty firmy z Redmond.

Specjaliści oczekują, że kluczowym elementem strategii NGWS będzie technologia XML. Microsoft wprowadza ją obecnie do większości swoich produktów, będzie ona także podstawowym elementem mającego wkrótce trafić na rynek BizTalk Server. Zdaniem kierownictwa Microsoftu, XML wkrótce pozwoli na połączenie w Internecie aplikacji działających na różnorodnych platformach.

Niektórzy analitycy spekulują, że mające się wkrótce pokazać na rynku oprogramowanie Exchange 2000 Server jest właśnie przykładem na to, jak Microsoft zamierza przekształcić swoje produkty w usługi. Wybrani operatorzy internetowi mogą obecnie oferować klientom usługi Exchange, generalnie jednak produkt jest przeznaczony do obsługi jednej firmy. Natomiast Exchanege 2000 ma pozwolić na rozdzielenie usług i obsługę wielu przedsiębiorstw.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem IDGLicensi[email protected]

TOP 200