Microsoft ustala datę wydania Configuration Manager

Firma ogłosiła zakończenie prac nad System Center Configuration Manager 2007 i poinformowała, że ten nowy model systemu zarządzania będzie dostępny w listopadzie br.

SCCM 2007, który właśnie został przekazany do produkcji, jest kluczowym elementem planu DSI (Dynamic System Initiative) i pierwszym produktem zawierającym wsparcie SML (Service Modeling Language) - technologii, która została przedłożona w W3C jako projekt standardu. SML jest zamiennikiem języka System Definition Model (SDM), używanym przez serwery i aplikacje do definiowania swoich potrzeb operacyjnych i komunikowania ich w sieci.

Operations Manager i Visual Studio, które pojawiły się już wcześniej w tym roku, obsługują SDM. Jednak z chwila pojawienie się SML, który firma projektuje wspólnie z CA, Cisco, EMC, Dell i IBM, SDM powoli zaniknie. W marcu br. SML, oparty na firmowej specyfikacji Microsoftu SDM 3.0, został przekazany do W3C jako projekt standardu.

Zobacz również:

  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować
  • Apple zrezygnowało z macOS Server

Obsługa SML będzie ostatecznie mechanizmem wszystkich narzędzi zarządzania w ramach System Center, oraz Windows Server 2008 i Visual Studio.

Użytkownicy SCCM 2007 będą przechodzić do środowiska opartego na SML z chwilą, gdy specyfikacja ta zostanie zatwierdzona przez W3C. Jak na razie oprogramowanie to obsługuje też SDM 3.0, na którym oparty jest SML.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200