Microsoft uspokaja – niedawny atak nie spowodował znaczących strat

Korporacja poinformowała w ostatnim dniu zeszłego roku, że hakerzy stojący za atakami wykorzystującymi oprogramowanie amerykańskiej firmy SolarWinds (chodzi o narzędzie Orion używane do zarządzania sieciami) uzyskali również dostęp do jednego z jego wewnętrznych systemów IT.

SolsrWinds

Microsoft dołączył tym samym to tysięcy firm, których systemy IT zostały w ostatnim czasie zaatakowane przez hakerów. Według korporacji hakerom udało się wykraść z jednego z repozytoriów kilka fragmentów kodów źródłowych opracowanych przez jej informatyków.

Po analizie ataku okazało się, że hakerzy nie wprowadzili do żadnego z kodów jakichkolwiek zmian, ponieważ zainfekowane i przejęte przez nich konta miały tylko pozwolenie na przeglądanie kodu, ale nie na modyfikowanie go.

Zobacz również:

Microsoft podkreślił w opublikowanym z tej okazji komunikacie, że analiza potwierdziła, że hakerzy nie zdecydowali się na rozwinięcie tego ataku celem przejęcia różnego rodzaju poufnych danych przechowywanych w repozytorium, które mogłyby im posłużyć do atakowania osób korzystających z jego rozwiązań. Tym samym klienci powinni się czuć bezpieczni, zapewnia korporacja.


TOP 200