Microsoft uruchomił nowe usługi online dla użytkowników Office

Microsoft, na stronach serwisu Office Update, udostępnił nowe, bezpłatne usługi dla użytkowników pakietu Office.

Microsoft, na stronach serwisu Office Update, udostępnił nowe, bezpłatne usługi dla użytkowników pakietu Office. Strona ta dotychczas zawierała jedynie uaktualnienia oprogramowania, szablony, pliki graficzne czy dźwiękowe itp. Nowa oferta przewiduje przechowywanie plików Office i możliwość ich udostępniania innym użytkownikom, gromadzenie wiadomości głosowych, e-maili i faksów w jednej skrzynce odbiorczej. Możliwe jest także publikowanie dokumentów Worda i PowerPointa na stronach WWW.

Usługi te Microsoft oferuje w ramach współpracy ze specjalistycznymi firmami usługowymi. Dzięki Driveway.com możliwe jest składowanie i udostępnianie innym użytkownikom do 25 MB plików na zdalnym serwerze Microsoftu. Zwiększenie tej pojemności wiąże się jedynie z wniesieniem niewielkiej opłaty. Porozumienie z firmami Tripod, Angelfire i Talk City, które wspierają rozszerzenia programu FrontPage, umożliwia natomiast publikowanie plików bezpośrednio w Internecie.

Usługa umożliwiająca odbieranie w jednej skrzynce programu Outlook poczty elektronicznej, faksów i poczty głosowej to efekt współpracy z eFax.com. Z kolei usługi drukowania na lokalnej drukarce znaków opłaty pocztowej na kopertach oferowane są we współpracy z firmami E-Stamp i Stamps.com. Dodatkowe usługi obejmują również wyszukiwanie adresów i telefonów, które następnie można dodawać jako kontakty w programie Outlook. W przyszłym roku na witrynie Office Update dostępne będą również usługi tłumaczenia tekstów.

Według Microsoftu, strony www.officeupdate.microsoft.com ogląda miesięcznie 2 mln osób.