Microsoft urósł na konsoli

W swoim III kw. obrachunkowym koncern odnotował 13% wzrost przychodów do poziomu 10,9 mld USD. Firma zawdzięcza to dobrym wynikom sprzedaży takich produktów jak Xbox czy SQL Server 2005.

Microsoft urósł na konsoli
Wynik netto Microsoftu w zakończonym kwartale sięgnął 2,98 mld USD (2,56 mld USD rok wcześniej). Był jednakże niższy od prognozowanego i po publikacji raportu giełdowe notowania Microsoftu spadły o ok. 5%.

Biorąc pod uwagę przychody największe wzrosty miał dział "rozrywkowy", którego sprzedaż - głównie za sprawą wysokiego popytu na konsolę Xbox - zwiększyła się o 80%. Według szacunków firmy do końca czerwca Xbox znajdzie 5 - 5,5 miliona nabywców.

Microsoft odnotował ponadto 30% wzrost sprzedaży SQL Server 2005. O ponad 21% zwiększyły się także przychody działu Dynamics oferującego aplikacje biznesowe. Kierownictwo spodziewa się, że koncern zamknie cały rok finansowy z przychodami w wysokości ok. 44 mld USD, co będzie oznaczało 11% wzrost wobec ubiegłego roku. Chris Liddell, dyrektor finansowy Microsoftu, zapowiedział, że koncern w 2007 roku obrachunkowym będzie miał niższy zysk operacyjny. Jest to związane z planowanymi inwestycjami w rozwój działu online i wydatkami na kampanie promujące nowe produkty - Office 2007 czy Windows Vista.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200