Microsoft ułatwi zmianę domyślnej przeglądarki w Windows 10

Po wielu latach zmiana domyślnej przeglądarki w Windows 10 stanie się łatwiejsza.

Microsoft przygotowuje się do wydania dużej aktualizacji rozwojowej dla systemu operacyjnego Windows 10. Oprogramowanie w wersji 22H2 powinno zadebiutować na rynku po wakacjach.

Microsoft nie zaprzestał rozwoju Windows 10 po wprowadzeniu na rynek Windowsa 11
Źródło: Lenovo.com

Microsoft nie zaprzestał rozwoju Windows 10 po wprowadzeniu na rynek Windowsa 11

Źródło: Lenovo.com

Z najnowszych informacji wynika, że po siedmiu latach do daty debiutu Windowsa 10 firma Microsoft ułatwi zmianę domyślnej przeglądarki z Microsoft Edge na Google Chrome. Ostatnie kompilacje testowe Windows 10 22H2 Insider Preview oraz Google Chrome w kanale Dev pozwalają na zmianę domyślnej przeglądarki systemowej po wykonaniu zaledwie jednego kliknięcia.

Zobacz również:

  • Microsoft zaprezentuje najnowsze osiągnięcia AI na konferencji Nvidia GTC
  • Czy Microsoft wyprzedzi Apple jako największa firma na świecie w 2024?
  • Certyfikacja Intel Evo w biznesie - jakie są jej korzyści?

Aktualnie aby zmienić domyślną przeglądarkę sieciową należy udać się do Ustawień, odszukać sekcję z domyślnymi aplikacjami, wybrać żądaną przez nas przeglądarkę oraz potwierdzić, że na pewno nie chcemy korzystać z domyślnej przeglądarki Microsoft Edge, która działa na silniku Chromium i jest preinstalowana w systemie operacyjnym.

Informacje te zostały po raz pierwszy przekazane przez anglojęzyczny portal The Verge, a odkrycia dokonał jedne z użytkowników Reddita.

Po aktualizacji do Windowsa 11 22H2 użytkownicy korzystający z Google Chrome będą mogli zmienić domyślną aplikację do przeglądania internetu po zaledwie jednym kliknięciu w wyskakujące okienko po instalacji Chrome.

Administratorzy IT ucieszą się z możliwości zdalnego dodawania języków na komputerach wpiętych do kontrolera domeny. Drugą ważną nowością jest ulepszony Windows Defender for Endpoint, którzy uzyska możliwość identyfikacji oraz przechwytywania ransomware.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200