Microsoft: ugoda w sprawie antymonopolowej

Koncern osiągnął wstępne porozumienie z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ugoda zakłada, iż Microsoft zgodzi się m.in. na udostępnienie innym producentom oprogramowania większej niż do tej pory ilości informacji na temat kodu źródłowego swoich aplikacji.

Microsoft osiągnął wstępne porozumienie z amerykańskim Departamentem Sprawiedliwości. Obie strony wierzą, że ugoda zostanie sfinalizowana w najbliższym czasie. Na razie jednak zarówno przedstawiciele koncernu, jak i rządu, odmawiają wszelkich komentarzy na temat prowadzonych rozmów.

Zdaniem ekspertów, zawarcie porozumienia z Departamentem Sprawiedliwości nie musi bowiem wcale oznaczać zakończenia postępowania przeciwko firmie. Kilka miesięcy temu prokurator generalny stanu Kalifornia, Bill Lockyer, wydał bowiem oświadczenie, w którym czytamy m.in.: "Jeśli okaże się, że porozumienie opracowane przez Departament Sprawiedliwości nie rozwiąże problemu monopolizowania rynku przez Microsoft, nie wykluczamy podjęcie kolejnych kroków prawnych w tej sprawie".

Zobacz również:

  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów
  • Polska technologia 5G idzie w świat

Konflikt między Microsoftem a Departamentem Sprawiedliwości trwa od kilku lat - strona rządowa oskarża giganta z Redmond o stosowanie praktyk monopolistycznych. Z nieoficjalnych informacji wynika, że omawiane właśnie porozumienie zakłada, iż Microsoft zgodzi się m.in. na udostępnienie innym producentom oprogramowania większej niż do tej pory ilości informacji na temat kodu źródłowego swoich aplikacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200