Microsoft udostępnił oficjalnie przeglądarkę IE11 dla systemu Windows 7

Microsoft udostępnił dzisiaj oficjalnie kolejną wersję przeglądarki Internet Explorer (IE11) dla systemy Windows 7 i zapowiedział, że wkrótce użytkownicy będą mogli wykonywać automatyczny update systemu Windows 7, instalując w ten sposób na swoim komputerze najnowszą wersję przeglądarki IE.

Warto przypomnieć, że trzy tygodnie temu Microsoft zaprezentował narzędzie, które blokowało operację automatycznego instalowania przeglądarki Internet Explorer 11 na komputerach PC pracujących pod kontrolą oprogramowania Windows 7. Oznaczało to, że wkrótce można się spodziewać oficjalnej premiery IE11, co dzisiaj stało się faktem.

"W przeciągu kilku tygodni zaproponujemy użytkownikom automatyczny ugrade oprogramowania Windows 7 z przejściem na IE11, a dzisiaj oferujemy tę opcję użytkownikom przeglądarki w wersji IE11 Developer and Release Previews", informuje Microsoft. Wcześniej, bo 17-go października, Microsoft udostępnił przeglądarkę IE11 użytkownikom systemu Windows 8.1.

Zobacz również:

  • Były programista Microsoftu: wydajność Windows 11 jest "komicznie zła" nawet na potężnym PC

Automatyczny upgrade jest z punktu widzenia indywidualnego użytkownika atrakcyjnym rozwiązaniem, jednak w przypadku przedsiębiorstw nie jest to już tak oczywiste. Wiele firm nie lubi bowiem takich szybkich zmian i woli, aby póki co ich pracownicy korzystali ze sprawdzonej już, starszej wersji przeglądarki IE. Jest to spowodowane tym, że niejednokrotnie zdarza się tak, iż kolejna wersja przeglądarki sprawia różnego rodzaju kłopoty, nie współpracując np. poprawnie ze wszystkimi produkcyjnymi aplikacjami funkcjonującymi w firmie.

Firma Microsoft twierdzi, że uruchomiony przez nią benchmark SunSpider (testujący JavaScript) wykazuje, iż IE11 pracuje szybciej od przeglądarek Chrome 30, Firefox 25 i Opera 17, odpowiednio o 29%, 32% i 26%.

Przeglądarkę IE11 dla systemu Windows 7 (plik o wielkości 28 MB) można już pobierać ze strony http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=40902.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200