Microsoft udostępni wyszukiwarkę LiveSearch

Firma zakończyła testy beta swojej nowej wyszukiwarki. LiveSearch ma pomóc koncernowi z Redmond w rywalizacji z Google i Yahoo, które zajmują czołowe miejsca na rynku reklamy umieszczanej na wyszukiwarkach. Strona LiveSearch www.live.com dostępna jest także w języku polskim i przeszukuje Internet uwzględniając polskie znaki diakrytyczne.

Mimo ogromnych inwestycji Microsoft ma wciąż mało znaczący - pod względem liczby użytkowników - udział w rynku wyszukiwarek (13 proc.) i w dodatku kurczący się (spadek o 3% od lipca 2005 r.). Zgodnie z badaniami comScore Networks, niekwestionowanym liderem jest Google (45%), a tuż za nim znajduje się serwis wyszukiwawczy Yahoo (29%).

Do czwartku (14 września) MSN Search ma zostać zastąpiona przez LiveSearch. W porównaniu do poprzedniczki ma wiele nowych funkcji, w tym wyszukiwanie obrazów z możliwością oglądania ich w pełnej rozdzielczości, poprawiony interfejs użytkownika i dodatkowe narzędzia pozwalające na zawężenie liczby wyszukanych wyników. Podobnie, jak Google i Yahoo, LiveSearch posiada także serwis typ question-and-answer - QnA - za pomocą którego użytkownicy mogą zadawać konkretne pytania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200