Microsoft testuje nowy mechanizm aktualizowania systemu Windows

Korporacja opracowała jak dotąd kilka sposobów aktualizowania systemu Windows i wchodzących w jego skład narzędzi, a w tym tygodniu zaczęła testować kolejny mechanizm tego typu - Update Stack Packages.

Źródło: Microsoft

Firma zaprezentowała to rozwiązanie w momencie udostępnienia użytkownikom zarejestrowanym w kanale dystrybucji Dev Channel kolejnej kompilacji systemu Windows 11, oznaczonej numerem 22478. I to właśnie ci użytkownicy będą teraz testować to rozwiązanie, które być może trafi w przyszłości do kolejnej, produkcyjne już wersji systemu.

Kompilacja 22478 zawiera szereg udoskonaleń oraz nowe emoji zaprojektowane przy użyciu języka projektowania Fluent. Ta testowa wersja kompilacji pozwala też użytkownikom logować się do systemu za pomocą technologii rozpoznawania twarzy i oprogramowania Windows Hello.

Zobacz również:

  • Adobe pokazało firmowego asystenta AI
  • To może być największy update oprogramowania w historii Apple

Rozwiązanie Update Stack Packages to specjalne pakiety, które pozwalają użytkownikom usprawnić proces aktualizowania systemu niezależnie od standardowych metod, takich jak publikowane co miesiąc pakiety poprawek.

Pierwszy tego typu pakiet zawiera niewielką liczbę poprawek, tak aby testujący nowy mechanizm deweloperzy mogli sprawdzić, czy działa poprawnie i czy spełnia pokładane w nim nadzieje.

Na razie pakiety będą dostarczane testerom za pośrednictwem standardowej usługi Windows Update. Po zainstalowaniu kompilacji oznaczonej numerem 22478, testerzy mogą decydować się na regularne otrzymywanie pakietów Update Stack Package wykonując prostą operację. Muszą po prostu przejść do opcji Ustawienia > Windows Update, a następnie zaznaczyć tam odpowiednie pole wyboru.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200