Microsoft testuje nową wersję środowiska Fluid Framework

Korporacja udostępniła w tym tygodniu wybranym użytkownikom publiczną wersję beta środowiska Fluid Framework 2.0. To uaktualnienie firmowej platformy open source, która jest wykorzystywana przez deweloperów do tworzenia zależnych od siebie aplikacji.

Grafika: Microsoft

Środowisko Fluid Framework 2.0 zawiera pracujący intuicyjnie model oprogramowania, który pozwala programistom synchronizować w czasie rzeczywistym aplikacje używane przez różnych klientów. Firma informuje, że nowa platforma jest obecnie intensywnie testowana i będzie dostępna latem tego roku.

Premiera platformy miała miejsce w 2019 roku i została zaprojektowana z myślą o budowaniu charakteryzujących się małymi opóźnieniami. Został zaprojektowany z myślą o tworzeniu aplikacji współpracujących ze sobą w czasie rzeczywistym, które charakteryzują się niskimi opóźnieniem. Platforma oferuje deweloperom łatwe w użyciu struktury danych, które framework automatycznie synchronizuje między poszczególnymi klientami.

Zobacz również:

  • Aplikacje PWA wracają w Europie na smartfony iPhone
  • Użytkownicy zaczynają obawiać się AI Microsoftu. "Domaga się, aby ją czcić"

Fluid Framework 2.0 wspiera model danych SharedTree Distributed Data Structure (w skrócie DDS), który zapewnia intuicyjny interfejs programowania do pracy z danymi. Obsługuje szereg typów danych, w tym tablice, mapy i obiekty. Oprócz obsługi Azure Fluid Relay, Fluid Framework 2.0 obsługuje także SharePoint Embedded. To chmurowy system używany do zarządzania dokumentami, umożliwiający współpracę nad treścią przechowywaną w środowisku Microsoft 365. Fluid Framework obsługuje własne aplikacje firmy Microsoft i aplikacje innych firm, takie jak Microsoft Loop, Microsoft Whiteboard i Hexagon Nexus.

Źródło: Infoworld

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200