Microsoft szykuje "zabójcę iPada"

New York Times donosi, że w już w styczniu Microsoft może zaprezentować tablety mające być "zabójcami iPada". Z innych nieoficjalnych wiadomości dowiadujemy się, że firma zamierza pokazać urządzenia działające pod kontrolą Windows 8.

Trzeba przyznać, iż informacje opublikowane prze New York Times są dość "pikantne". Gazeta twierdzi, że w trakcie odbywającego się w dniach 6-9.01.2011 Consumer Electronics Show, Steve Ballmer pokaże kilka tabletów (między innymi Della i Samsunga) mających być "zabójcami iPada".

Urządzenia działające pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7 w przypadku Samsunga mają kształtem i rozmiarem przypominać iPada. Tablety będą jednak odrobinę grubsze ze względu na umieszczenie w ich spodzie wysuwanej, klasycznej klawiatury. W trybie krajobrazowym urządzenie działałoby pod kontrolą Windows 7. Po przejściu w tryb portretowy uruchamiałby się natomiast nowy interfejs użytkownika.

Zobacz również:

  • Poprawki błędów od Apple - iOS/iPadOS i visionOS zaktualizowane
  • Były programista Microsoftu: wydajność Windows 11 jest "komicznie zła" nawet na potężnym PC

Źródła New York Times donoszą też, że tablety stały się absolutnym priorytetem dla Microsoftu. Firma wierzy ponoć w to, że mnóstwo osób chce czytać na nich gazety, czy używać Worda, Excela albo PowerPointa w drodze do pracy, czy po prostu przemieszczając się z miejsca na miejsce.

Najciekawszą częścią informacji opublikowanych przez NYT jest jednak ta, z której wynika, że Steve Ballmer może także pokazać prototypowy tablet działający pod kontrolą Windows 8. Gazeta niestety nie podaje jednak żadnych przykładów ani dowodów świadczących o tym, że w trakcie targów CES rzeczywiście zobaczymy kolejny system operacyjny Microsoftu. Wiadomo jedynie, że firma zachęca swych partnerów do tego, by już teraz zajęli się projektowaniem aplikacji wykorzystujących HTML 5 dla Windows 8.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200