Microsoft spowiada się w Luksemburgu

Dziś rozpoczęło się dwudniowe przesłuchanie Microsoftu przed Sądem Pierwszej Instancji. Koncern złożył wniosek o zawieszenie sankcji, które KE ogłosiła w marcowym wyroku, dopóki nie zostanie rozpatrzona jego apelacja. Prawnicy spółki chcą, aby sędzia prowadzący sprawę wstrzymał decyzję regulatora, która zmusza Microsoft do ujawnienia technologii konkurentom.

Czwartkowa sesja zostało poświęcone licencjowaniu przez MS protokołów komunikacyjnych innym firmom. W piątek sędzia Bo Vesterdorf wysłucha argumentów koncernu przeciw konieczności usuwania z systemu odtwarzacza Windows Media Player. W tym tygodniu MS zadeklarował, że jest wydał "miliony dolarów" na przygotowanie systemu Windows zgodnie z nakazem Komisji Europejskiej, który jest efektem zakończenia procesu antymonopolowego Microsoftu w Europie. Spółka wpłaciła także wymierzoną grzywnę 497 mln euro. Sędzia Vesterdorf ma dwa miesiące na wydanie decyzji czy przychylić się do wniosku Microsoftu.

Zobacz również:

  • UE sprawdzi, czy sztuczna inteligencja Microsoftu nie narusza ustawy DSA
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200