Microsoft spowalnia tempo aktualizowania systemu Windows 10

Korporacja zapowiedziała wczoraj, że ze względu na problemy związane z pandemią koronawirusa, od maja tego roku będzie aktualizować system Windows 10 dużo rzadziej niż miało to miejsce do tej pory. I tak firma wstrzymuje na jakiś czas publikowanie opcjonalnych aktualizacji systemu Windows 10, które normalnie pojawiały się zawsze w trzecim i czwartym tygodniu każdego miesiąca.

Do tej pory Microsoft udostępniał użytkownikom systemu Windows różne aktualizacje i poprawki bezpieczeństwa praktycznie co tydzień. W pierwszym tygodniu każdego pojawiały zazwyczaj pojawiały się zazwyczaj aktualizacje pakiety pakietu. W drugim tygodniu ważny jest zawsze wtorek, gdyż był to tzw. Patch Tuesday (ten zestaw poprawek pojawia się bowiem w drugi wtorek każdego miesiąca) .

Natomiast w trzecim i czwartym tygodniu do użytkowników systemu Windows trafiały różnego rodzaje opcjonalne aktualizacje zbiorcze usprawniające pracę systemu Windows, a nie zwiększające jego bezpieczeństwo. Te opcjonalne aktualizacje nie są instalowane automatycznie

Zobacz również:

  • CrowdStrike dodaje do platformy Falcon sztuczną inteligencję
  • Windows vs macOS - jak są wspierane najpopularniejsze systemy
  • To nowe narzędzie usprawnia proces projektowania aplikacji

Microsoft nie informuje, jak długo zamierza zawiesić wydawanie poprawek pojawiających się normalnie w trzecim i czwartym tygodniu miesiąca. Takich jak np. te poprawki przeznaczone dla użytkowników komputerów Windows 10 1903 i Windows 1909, które pojawiły się wczoraj.

Warto w tym momencie przypomnieć, że w zeszłym tygodniu - powołując się na interes publiczny i mając na uwadze dobro swoich klientów oraz ich kłopoty związane z epidemią koronawirusa - Microsoft zdecydował się udostępniać aktualizacje zwiększające bezpieczeństwo niektórych edycji systemu Windows 10 1709 przez sześć dodatkowych miesięcy. Oznacza to, że komputery takie będą otrzymywać comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń do października tego roku (obsługa wersji Windows 10 1709 Home, Pro, Pro Education i Pro Workstations zakończyła się 9-go kwietnia 2019 roku).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200