Microsoft rozszerza program bug bounty

Korporacja zdecydowała się poszerzyć program bug bounty, w ramach którego zamierza wypłacać dużo wyższe nagrody użytkownikom za znalezienie podatności znajdujących się w aplikacjach Dynamics, Office 365 i Power Platform.

Rozszerzony program – który zgodnie z zapowiedzią Microsoft będzie oparty na scenariuszach - ma zachęcić użytkowników do skupienia swojej uwagi w pierwszej kolejności na lukach, które mają potencjalnie największy wpływ na ochronę prywatności i bezpieczeństwo klientów. W przypadku wykrycia takich podatności, mogą oni liczyć na nagrody dochodzące nawet do 26 tys. USD.

Ogłaszając ten program Microsoft powiela wcześniejsza inicjatywę tego typu, ogłoszoną w marcu tego roku. Zachęcała ona użytkowników do wykrywania podatności znajdujących się w interfejsach API obsługujących chmurową platformę Azure oraz w usłudze Azure Automation.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200