Microsoft rezygnuje z funkcji Money in Excel

Korporacja wprowadziła tę funkcję do popularnej aplikacji Excel stosunkowo niedawno, bo w 2020 roku. Pozwala ona subskrybentom usługi Microsoft 365 tworzyć szablon, dzięki któremu mogą oni śledzić swoje wydatki, łącząc Excel z osobistym kontem bankowym. Firma ogłosiła właśnie, że postanowiła usunąć tę funkcję.

Grafika: Microsoft

Money for Excel ma postać szablonu dołączanego do programu Excel. Umożliwia on użytkownikom automatyczne łączenie kont bankowych, kart kredytowych, inwestycji i rachunków kredytowych z programem Excel za pośrednictwem relacji z Plaid, dzięki czemu mogą importować transakcje i inne informacje o koncie do arkusza kalkulacyjnego programu Excel. Użytkownicy mogą śledzić nawyki związane z wydatkami i sprawdzać miesięczne łączne wydatki za pomocą arkusza „Snapshot".

Funkcja Money in Excel zostanie usunięta dopiero w przyszłym roku. Ten sam los spotka wtedy oferowaną przez Excel funkcję, która obsługuje dane Wolfram Alpha. Microsoft nie wyjaśnił jak dotąd powodu swojej decyzji.

Zobacz również:

Analitycy zwracają jednak uwagę na fakt, że nie jest to nic nadzwyczajnego, gdyż Microsoft od czasu do czasu decyduje się na taki krok, usuwając ze swoich aplikacji opcje, które są używane bardzo rzadko. Można więc zgadywać, że w tym przypadku chodzi o to samo i użytkownicy otwierali bardzo rzadko funkcję Money in Excel.

Zgodnie z podaną przez Microsoft informacją, użytkownicy Money in Excel mogą korzystać z usługi do 30 czerwca 2023 r. Nie będą mogli dodawać więcej danych do swoich arkuszy kalkulacyjnych, ale będą mogli nadal uzyskiwać dostęp do swoich istniejących danych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200