Microsoft przypomina – to dobry moment aby wykonać upgrade przeglądarki IE10

Firma ostrzega użytkowników, że cykl życia niektórych opracowanych przez nią narzędzi dobiegnie niedługo końca. Takim narzędziem jest między innymi przeglądarka Internet Explorer 10 (IE10).

Wsparcie dla przeglądarki IE10 wygaśnie w styczniu 2020 roku. Dlatego właśnie użytkownicy takich systemów, jak Windows Server 2012 i Windows 8 Embedded, powinni już teraz wykonać upgrade przeglądarki i zainstalować oprogramowanie IE11. Premiera przeglądarki IE10 miała miejsce w 2012 roku. Po czterech latach – a więc w 2016 roku – Microsoft zaprezentował przeglądarkę IE11 i zapowiedział, że skoncentruje teraz swoją uwagę właśnie na niej oraz na przeglądarce Edge.

Jednak oba te produkty (IE11 i Edge) nie są kompatybilne ze wszystkimi wersjami systemu operacyjnego Windows. Można je instalować wyłącznie na komputerach Windows 10. Celem takiego zabiegu było niewątpliwie nakłonienie użytkowników to tego, aby przechodzili na system Windows 10.

Zobacz również:

  • Google Fiber testuje 20-gigabitowy internet dla użytkowników domowych z routerami Wi-Fi 7
  • Prośba o pilną aktualizację przeglądarki Chrome
  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI

Systemy Windows Embedded 8 Standard i Windows Server 2012 będą obsługiwane do 2023 roki i przedsiębiorstwa powinny wykonać już teraz upgrade przeglądarki Internet Explorer 10, zanim firma zakończy jej obsługę w 2020 r.

W poście na swoim blogu IT Pro, Microsoft wyjaśnia swoje zamiary w tym względzie, pisząc: "Firmy mają czas do stycznia 2020, aby ukończyć przejście z Internet Explorera 10 (IE10) do IE11. Po tej dacie nie będziemy udostępniać żadnych aktualizacji oraz bezpłatnych lub płatnych opcji pomocy dla przeglądarki IE10".

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200