Microsoft przygotował nowe rozszerzenie Office do Google Chrome

Microsoft przygotował nowe rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome. Z tego dodatku ucieszą się wszystkie osoby, które korzystają z pakietu biurowego Microsoft Office oraz przeglądarki Google Chrome.

Office Online to usługa dająca dostęp do poczty Outlook i narzędzi online, w tym Worda, Excela, PowerPointa i Sway. Pozwala to edytować dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne oraz prezentacje multimedialne. Korzystanie z tych narzędzi jest bezpłatne.

Google Chrome jest obecnie najchętniej wykorzystywaną przeglądarką internetową na świecie, która jest w tyle jedynie za tracącym udziały rynkowe Internet Explorerem. W dodatku nowa przeglądarka w Windows 10, czyli Edge, nadal nie obsługuje rozszerzeń, a firma skupia się na programie konkurencji.

Zobacz również:

  • Google wzmacnia bezpieczeństwo przeglądarki Chrome
  • Były programista Microsoftu: wydajność Windows 11 jest "komicznie zła" nawet na potężnym PC

Decyzja Microsoftu nie powinna być zaskoczeniem. Firma, po tym jak na stanowisko CEO został mianowany Satya Nadella, skupia się na dostarczaniu użytkownikom narzędzi do korzystania z usług Microsoftu - niezależnie od tego, z jakiej platformy korzystają.

Microsoft przygotował nowe rozszerzenie Office do Google Chrome

Do Chrome Web Store trafiło nowe rozszerzenie Microsoft Office

Użytkownicy Office Online w przeglądarce Chrome po instalacji rozszerzenia z Chrome Web Store uzyskają dostęp do nowej ikonki na pasku zadań. Jej kliknięcie pozwoli na wywołanie menu ostatnio edytowanych dokumentów w OneDrive lub OneDrive for Business.

Użytkownicy dzięki rozszerzeniu Office z Chrome Web Store mogą też tworzyć nowe dokumenty lub otwierać w webowym edytorze pliki przechowywane na dysku komputera.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200