Microsoft przygotował nowe rozszerzenie Office do Google Chrome

Microsoft przygotował nowe rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome. Z tego dodatku ucieszą się wszystkie osoby, które korzystają z pakietu biurowego Microsoft Office oraz przeglądarki Google Chrome.

Office Online to usługa dająca dostęp do poczty Outlook i narzędzi online, w tym Worda, Excela, PowerPointa i Sway. Pozwala to edytować dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne oraz prezentacje multimedialne. Korzystanie z tych narzędzi jest bezpłatne.

Google Chrome jest obecnie najchętniej wykorzystywaną przeglądarką internetową na świecie, która jest w tyle jedynie za tracącym udziały rynkowe Internet Explorerem. W dodatku nowa przeglądarka w Windows 10, czyli Edge, nadal nie obsługuje rozszerzeń, a firma skupia się na programie konkurencji.

Zobacz również:

  • Google opóźni wygaszenie plików cookie w Chrome do 2023 r.
  • Windows 11 i zmiany wizualne dla użytkowników - warto czekać?

Decyzja Microsoftu nie powinna być zaskoczeniem. Firma, po tym jak na stanowisko CEO został mianowany Satya Nadella, skupia się na dostarczaniu użytkownikom narzędzi do korzystania z usług Microsoftu - niezależnie od tego, z jakiej platformy korzystają.

Microsoft przygotował nowe rozszerzenie Office do Google Chrome

Do Chrome Web Store trafiło nowe rozszerzenie Microsoft Office

Użytkownicy Office Online w przeglądarce Chrome po instalacji rozszerzenia z Chrome Web Store uzyskają dostęp do nowej ikonki na pasku zadań. Jej kliknięcie pozwoli na wywołanie menu ostatnio edytowanych dokumentów w OneDrive lub OneDrive for Business.

Użytkownicy dzięki rozszerzeniu Office z Chrome Web Store mogą też tworzyć nowe dokumenty lub otwierać w webowym edytorze pliki przechowywane na dysku komputera.


TOP 200