Microsoft przeznaczy 250 mln dolarów na rozwój programu edukacyjnego

Podczas konferencji poświęconej innowacyjnej edukacji - Partners in Learning Global Forum Laura Ipsen - Wiceprezes Światowego Sektora Publicznego w Microsoft ogłosiła, że firma będzie kontynuować program edukacyjny Partners in Learning przez kolejne 5 lat i zainwestuje 250 milionów dolarów w jego rozwój.

Ideą programu Partners in Learning jest przygotowanie obecnej młodzieży, aby w przyszłości stanowiła silną konkurencję na rynku pracy. W ramach programu od 2003 roku Microsoft wyszkolił 11 milionów nauczycieli i wykształcił ponad 200 milionów studentów. W ciągu 15 lat (2003-2018) Microsoft przeznaczy łącznie na sam program 750 milionów dolarów. Firma ma nadzieję, że do 2018 roku do tej inicjatywy przystąpi 20 milionów z 75 milionów nauczycieli na całym świecie oraz jego działalność rozszerzy się na kraje, które aktualnie w nim nie uczestniczą.

"Wielu z Nas miało świetnych nauczycieli, którym możemy podziękować za nasze osiągnięcia. Jestem dumny, że Partners in Learning wspiera innowacyjnych nauczycieli. Zapoczątkowaliśmy to działanie około 10 lat temu w przekonaniu, że edukacja jest podstawowym prawem człowieka i jednocześnie największą inwestycją w przyszłość ludzkości. To jest czysta prawda i jestem bardzo zadowolony widząc ciągłe zaangażowanie w innowacje, które pomagają studentom i nauczycielom osiągnąć szczyt swoich możliwości" - powiedział Bill Gates.

Zobacz również:

  • Reinstalacja systemu Windows - z chmury czy lokalnie?
  • Trendy technologiczne 2024 według AWS

Na konferencji Partners in Learning Global Forum w Pradze spotkało się 500 najbardziej innowacyjnych pedagogów z ponad 80 krajów, aby dzielić się swoim doświadczeniem i zaprezentować swoje pomysły na rozwój edukacji. Polska to jeden z nielicznych krajów reprezentowanych aż przez trzy szkoły, które znalazły się w elitarnym gronie 99 najbardziej innowacyjnych na świecie. Są to Gimnazjum im. Feliksa Szołdrskiego w Nowym Tomyślu, Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu i Szkoła Podstawowa nr 1 w Choszcznie.

"Transformacja w praktyce edukacyjnej jest jedną z najtrudniejszych rzeczy do osiągnięcia przez szkoły i nauczycieli. Wszyscy mówią o nauczaniu XXI wieku, ale niewielu przechodzi od teorii do prawdziwie innowacyjnych praktyk, gdzie uczniowie faktycznie mają dostęp do technologii na co dzień, a metody pedagogiczne dostosowane są do nowoczesnego nauczania. Microsoft Partners in Learning to nie tylko program wsparcia szkół i nauczycieli w podejmowaniu wyzwań w tych zakresach, ale także platforma wymiany doświadczeń pomiędzy szkołami i nauczycielami w ramach PiL Network. Bez takiego wsparcia, innowacyjność, współpraca i osiągnięcie takich rezultatów w naszej szkole nie byłyby zrealizowane na takim poziomie jak teraz" - powiedział Artur Rudnicki, wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200