Microsoft przesuwa SQL Server 2005

Użytkownicy i projektanci oczekujący na wersję finalną SQL Server 2005, nadal będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Od początku tego roku przedstawiciele Microsoftu obiecywali finalną wersję produktu w pierwszej połowie 2005 roku. Jednak w poniedziałek firma zdecydowała się na wydanie nowej, dodatkowej wersji beta tego produktu, nazwanej Community Technical Preview (CPT).W praktyce oznacza to, że finalna wersja zostanie przesunięta na lato przyszłego roku.

Firma powiadomiła testerów wersji beta, że CTP jest tworem wewnętrznym, który pojawia się miedzy dwoma wersjami beta. Dodatkowe wersje CTP są możliwe przed trzecią betą produktu.

Zobacz również:

  • Efekt synergii zmienia zasady pracy z danymi
  • Pierwsza aplikacja stworzona przez ChatGPT trafia do AppStore

Pierwsza beta, wysyłana jedynie do wybranych testerów, dostarczona została w połowie roku 2003, natomiast beta druga, obejmująca szerszy krąg testerów, pojawiła się rok później. Oczekuje się teraz, że trzeciej bety można spodziewać się w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Developer Edition SQL Server 2005 CTP będzie dostępna w ciągu jednego lub dwóch tygodni dla subskrybentów MSDN Universal, Enterprise i Professional w ośrodku MSDN Subscriber Downloads.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200